Napětí je pryč. Jedu na druhou olympiádu!

25.1.2018 18:32:01

Konečně si vydechla a bude zase závodit s radostí. Díky alokacím míst se potvrdila pro Kaču olympijská nominace do Koreje. Cesta poctivé a trpělivé práce za návratem po letní operaci křížových vazů se naplnila. Vzhůru na druhou olympiádu!

 „Poslední dva týdny byly hrozné. Mnohem hůř působí, když se vám naděje ztrácí, než když ji nalézáte,“ říká Kateřina. Díky vyjetým FIS bodům v uplynulé zimě s nominací počítala a veškerou snahu po operaci napínala k olympiádě.

Po novém roce se však situace zkomplikovala. „Probíraly se dokola nejrůznější kombinace, raději jsem to přestala řešit. Ještě včera to vypadalo skoro beznadějně, pak za hodinu jsem měla nový telefonát s opačnou informací,“ vypráví.
Namísto původně čtyř jede osm českých sjezdařů!

Colorado171.jpg

V úterý dokončila na Kronplatzu první světový pohár v nové sezoně. V obřím slalomu skončila 41. se ztrátou vteřiny na postup do druhého kola a na body, tedy hranici úspěchu. „Udělala jsem chybu na rychlém úseku a nevešla se do brány.
Ale už to bylo zase lepší fyzicky, to spíš psychika byla špatná,“ hodnotila.

Odtud se přesunula do Toblachu. „Dali jsme s Němkami den slalomového tréninku, nádhera. Jen jsme si říkali: Proč takové nejsou i závody?“ Před tím po zánětu středního ucha a antibiotikách startovala na mistrovství republiky ve Špindlerově Mlýně, kde vyhrála sjezd. Do superG pak při špatných podmínkách raději nenastoupila. „Ale od té doby je už koleno úplně v pořádku, před tím se ještě občas po náročnější zátěži ozývalo,“ těší ji.

Teď tedy čeká bohatý program ve švýcarském Lenzerheide. V pátek superkombinace, v sobotu obří slalom a ještě v neděli se tu jede i slalom. „Už se zase těším, mám radost ze závodění. Posunuli start trochu dolů, trať superG je hodně úzká, nebude to tak rychlé,“ předpokládá. Po návratu chce dát dva dny relax doma v Havířově a pak čeká další trénink, uvažuje se o simulaci startů pro týmovou soutěž ve Špindlu. „Černá sjezdovka se docela podobá té olympijské…“

Do Pchjongčchangu by mohla odletět 5. února, týden zbyde na aklimatizaci před hlavní disciplínou – obřím slalomem. „Ale můžu jet všechno ostatní kromě slalomu. Kombinaci bych dala moc ráda, taky superG, sjezd asi nemá cenu. A o obsazení týmové soutěže se rozhodne na místě, bylo by mi ctí, kdybych se tam dostala,“ chystá se.
 
 

« Zpět